Infektohen me COVID 4 nxënës, mbyllet një klasë e shkollës 9-vjeçare në Këlcyrë

Nxënës me maska në një shkollë (foto ilustruese)

Mbyllet një klasë në shkollën 9-vjeçare në Këlcyrë. Shkak është bërë prekja me COVID-19 i katër nxënësve.

Ka qenë kryeinspektori i ISHSH Gjirokastër Edi Sinojmeri i cili ka konfirmuar për Report Tv pse vendosi mbylljen e klasës së VIII të shkollës 9-vjeçare në Bashkine e Këlçyrës. 

Sipas tij rezultuan se 4  nga 21 nxënës të kësaj klase ishin infektuar pozitiv në testet e shpejta të kryera mesditën e sotme.

Kjo masë ekstreme bëhet të këputet zinxhiri i transmetimit për nxënësit e tjerë dhe rrjedhimisht klasa do të qëndrojë e mbyllur për 14 ditë" shprehet Sinojmeri.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Fundi i ‘epokës’ së Merkel, kancelarja ‘e hekurt’ do të përcillet me këngë lamtumire