COVID-19 i merr jetën 28-vjeçarit nga Shkodra! Mbyllet çerdhja nr.42 në Tiranë, infektohet edukatorja dhe një punonjëse

Çerdhja nr.42 në Tiranë

Çerdhja numër 42 në Tiranë është mbyllur, pasi në të kanë rezultuar pozitive 2 persona, një edukatore dhe një punonjëse.

Pas konfirmimit të tyre, epidemiologët u kanë bërë tamponët të gjithë pjesës tjetër të stafit dhe po hetohen kontaktet e tyre.

Pas konfirmimit pozitiv të edukatores dhe punonjëses së çerdhes, janë njoftuar edhe prindërit e fëmijëve.

Çerdhja nr. 42 në Tiranë është mbyllur ditën e djeshme, ndërsa do të bëhet dhe dezinfektimi i saj.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:21
U infektua me COVID-19, ndërron jetë 28-vjeçari nga Shkodra

Një 28-vjeçar në Shkodër ka ndërruar jetë nga COVID-19 duke mos fituar dot betejën me virusin. 28-vjeçari ka qenë i shtruar te spitali COVID 2 "Shefqet Ndroqi" dhe punonte si elektricist në Shkodër.

Ka qenë vetë dega rajonale e OSHEE në Shkodër që ka bërë të ditur lajmin dhe ka shprehur ngushëllimet për kolegun dhe mikun e tyre.

"Virusi nuk njeh moshë, aq më tepër profesion. Padrejtësisht i mori jetën kolegut tonë, elektricistit 28-vjeçar, A.Ç. Me hidhërim të madh, të pikëlluar, i shprehim ngushëllime të sinqerta familjes, të afërme dhe miqve. U prehtë në paqe", shkruan OSHEE në Shkodër.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

  • Dani: 03/08/2020 14:48

    Sa per dijeni dje ka qene e diele ne tirane.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte