Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në historinë e futbollit

Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në historinë e futbollit

Foto ilustruese

Inteligjenca Artificiale është duke u përdorur edhe në fushën e futbollit. Pas Chat GPT, tanimë është "Open AI" që ka publikuar edhe formacionin më të mirë në historinë e futbollit, me fansat që ndahen për emrat në fushë.

Me skemën 4-3-3, në portë është portieri i Parmës, 45-vjeçari Gianluigi Buffon. Linja e mbrojtjes me katër përbëhet nga Cafu, Franco Baresi, Franz Beckenbauer dhe Paolo Maldini.

Mesi i fushës i përket treshes Johan Cruyff, Zinedine Zidane dhe Diego Armando Maradona. Sulmi i takon Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, që mbështesin 'mbretin' e futbollit, Pele.

Megjithë këtë përgjigje nga Inteligjenca Artificiale, tifozët janë të zhgënjyer për emrin e Ronaldo "Fenomenit" që mungon.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Investonin në biznese me para të përfituara nga trafiku i drogës, sekuestrohen 40 mijë euro pasuri 5 personave në Itali! Mes tyre dy shqiptarë

Investonin në biznese me para të përfituara nga trafiku i drogës, sekuestrohen 40 mijë euro pasuri 5 personave në Itali! Mes tyre dy shqiptarë