Inteligjenca ukrainase: Moska është brenda rrezes së aseteve tona ushtarake

Inteligjenca ukrainase: Moska është brenda rrezes së aseteve tona ushtarake

1673851762_Screenshot1.jpg

Inteligjenca e Mbrojtjes së Ukrainës ka konfirmuar se Kremlini është brenda rrezes së aseteve ushtarake të Ukrainës. Për këtë arsye, Moska ka filluar vendosjen e sistemeve të mbrojtjes ajrore. 

Ky lajm u dha nga Zëvendës Shefi i Inteligjencës së Mbrojtjes të Ukrainës Vadym Skibitskyi. Për herë të parë, në mënyrë indirekte konfirmoi se Ukraina ka kryer sulme në territorin rus . Sistemet e mbrojtjes ajrore në Moskë u instaluan pas sulmit në aeroportin ushtarak rus Engels dhe kjo tregon se nëse sulmet arrijnë në Engels, atëherë mund të arrijnë edhe në Kremlin.  


Lajmi kryesor:

Tanke gjermane dhe amerikane në ndihmë të Ukrainës! Biden bisedë telefonike me liderët europianë! Zelensky kërkon raketa me rreze të gjatë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e kryesisë së PD-së, Alibeaj: Nesër do dalim me emra të tjerë! Roland Bejko për Tiranën? Sfidë për të mbajtur partinë

Mbledhja e kryesisë së PD-së, Alibeaj: Nesër do dalim me emra të tjerë! Roland Bejko për Tiranën? Sfidë për të mbajtur partinë