Investimet në Spitalin Universitar ‘Shefqet Ndroqi’, Manastirliu: Përfundoi njësia e re e Kardiokirurgjisë, do kryen rreth 400 operacione në vit

Njësija e re e Kardiokirurgjisë do të kryejë rreth 400 opercione në vit. Së bashku me Kryeministrin Rama, ministrja e Shëndetësisë ka vizituar sot spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ dhe bën me dije se spitali i është kthyer normalitetit dhe do të jetë në dispozicion për pacientët.

“Me Kryeministrin Edi Rama, në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, i cili i rikthehet normalitetit me dy investime fantastike, që do të zgjerojnë shërbimet me standardet më të larta për qytetarët. Ka përfunduar investimi për ngritjen e Njësisë së re të Kardiokirurgjisë, ku do të kryhen rreth 400 operacione në vit. Laboratori modern, me standarde ndërkombëtare tashmë është në shërbim të pacientëve”, shkruan Manastriliu.


Lajmi kryesor:

Pas përballimit me sukses të situatës me COVID, spitali 'Shefqet Ndroqi' zgjeron shërbimet! Investime ultramoderne në kardiokirurgji dhe laborator analizash


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Faktet/Lufta e PD-së dhe e gjyqtarëve KÇK për sabotimin e ligjit të Vetingut, roli i Berishës, Gaz Bardhit dhe oferta e Bashës për pazar, vija e kuqe nga SHBA-BE