Ironia/ Kur 'RD' akuzonte Metën se donte të vriste Topallin, sot shan ish-kryeparlamentaren dhe mbron Presidentin

Foto e gazetes RD

Një faksimile e “Rilindjes Demokratike’ e vitit 2000 ka bërë xhiron e rrjetit vetëm një ditë pas gazeta në fjalë sulmoi Jozefina Topallin, Astrit Patozin, Myslim Murrizin dhe Rudina Hajdarin.

Bëhet fjalë për organin e shtypit të PD, që e akuzonte ish-kryeministrin Ilir Metë si organizator të një atentati ndaj Topallit. Gazeta në fjalë shkruante se ‘Një bandë e Ilir Metës dhe e Spartak Poçit pengon me armë nënkryetaren e parlamentit në Peshkëpi të Vlorës”.

Por për ironi, 20 vite më pas Partia Demokratike dhe si rrjedhojë edhe gazeta e saj ka ndryshuar ‘preferenca’. Sot, dashuria e Lulzim Bashës dhe e Sali Berishës për Metën sa vjen e shtohet. Sikurse shtohet edhe mllefi për ata që mendojnë ndryshe nga PD./Javaan

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento

Komente

 • O tej: 29/10/2020 15:26

  Ilir Metmuti hajduti

  Përgjigju
  • Dea: 29/10/2020 20:40

   Nuk keni nga ja mbani sepse zullumet e Patise Demohaidute nuk kane te sosur.×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin