Iran,Gahsemi: Trump është ndryshe
nga presidentët e mëparshëm

Iran,Gahsemi: Trump është ndryshe<br />nga presidentët e mëparshëm
Ministri i Jashtëm i Iranit, Bahram Gahsemi, se është shumë herët për të vlerësuar presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump

“Nuk mund të kemi ende një vlerësim të saktë, sepse, ndryshe nga presidentët e mëparshëm, nuk është i qartë dhe i sigurt në pikëpamjet e ti”, ka thënë
Gahsemi ka shtuar se "pikëpamjet e Trumpit mbi Islamin, Evropën, Amerikën dhe çështje të tjera globale nuk janë të qarta dhe të sakta" dhe se "duhet pritur se si do të zhvillohen gjërat”.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Irani nuk kanë patur marrëdhënie që prej vitit 1971, kohë që shënon edhe rrëmbimin e ambasadës amerikane në
Teheran dhe revolucionin islamik.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet