Irani: Gati për të goditur armiqtë me avionë supersonikë rusë

Irani: Gati për të goditur armiqtë me avionë supersonikë rusë

Komandanti i Forcave Ajrore të Ushtrisë Hamid Vahedi, tha gjatë paradës së Ushtrisë me rastin e Ditës Kombëtare të Ushtrisë se Irani është gati për të goditur armiqtë me avionë supersonikë rusë.

"Ne i këshillojmë armiqtë që të mos bëjnë gabime strategjike, sepse Irani është gati t'i godasë, veçanërisht me avionët luftarakë Sukhoi-24, bombardues taktikë supersonikë rusë.

Përveç Sukhoi-24, forca ajrore iraniane është e pajisur me mjete luftarake më të avancuara dhe është e gatshme t'u japë një goditje të tillë armiqve të saj që ata nuk do të jenë në gjendje ta kompensojnë”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë