Irani, gati për të kontribuar në ndërmjetësimin mes Rusisë dhe Ukrainës

Irani, gati për të kontribuar në ndërmjetësimin mes Rusisë dhe Ukrainës

Autoritetet iraniane janë gati të ndërmjetësojnë në konfliktin mes Moskës dhe Kievit.

Lajmin e bëri të ditur Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Teheranit, Said Khatibzadeh, për agjencinë ruse Ria Novosti. 

"Ne do të jemi në gjendje të kontribuojmë (në zgjidhjen e konfliktit midis Ukrainës dhe Rusisë) sa më shumë që të jetë e mundur dhe për aq sa të dyja palët të jenë gati, Republika Islamike e Iranit, me dëshirën e Zotit, do të fillojë një të re raundin e përpjekjeve të saj për të zgjidhur konfliktin " tha Khatibzadeh.

Zëdhënësi vuri në dukje se të dyja palët e pranojnë dhe e marrin seriozisht ndërmjetësimin iranian.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Duma ruse nesër mund të ndalojë shkëmbimin e pengjeve të luftës: Ata janë kriminelë nazistë! Ukraina: Pezullohen negociatat me Rusinë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin