Iu shemb banesa/ Ironia e të moshuarës në rradhet te bashkia e Durrësit: Pres te martohem! (VIDEO)

Një e moshuar nga Durrësi, shtëpia e të cilës është dëmtuar nga tërmeti, është lodhur duke pritur për ndihma në një qendër shpërndarje.

Teksa gazetari i Report Tv, Aldo Kozarja po raportonte nga qyteti bregdetar, mbi situatën e krijuar nga dëmtimi i banesave, ai i drejtohet zonjës për ta pyetur për hallin e saj.

E moshuara me ironi i thotë se ‘po pret të martohet’, por në fakt kishte mbi pesë orë që priste për zgjidhje.

Gazetari: Nëne, ça po bën këtu?

E moshuara: Pres të martohem

Gazetari: Ju është shembur banesa

E moshuara: Po, mi kanë vënë shirit. Po pres që në orën 10 për ndihmë. Edhe thonë është dëmtuar banesa edhe nuk veprojnë.

E.D.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Deklarata e fortë e Gjonit: Ka lobime të errëta pranë Bundestagut nga forca politike duke inkurajuar qëndrime të caktuara