Ish luftëtari i UÇK bëri kontrolle mjekësore, klinika i jep faturën emocionuese: Pagesën e ke bërë në 1999-n

Ish luftëtari i UÇK bëri kontrolle mjekësore, klinika i jep faturën emocionuese: Pagesën e ke bërë në 1999-n

Xhevdet Qeriqi

Një ish luftëtar i luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhevdet Qeriqi, ka marrë një vlerësim emocionues sot për të gjithë sakrificën që ai ka 23 vite më parë në luftën për çlirimin e vendit të tij.

Në një postim në Facebook ai ka bërë të ditur se pas kontrolleve dhe analizave që ka bërë gruaja e tij, në kohën kur ka shkuar për të paguar faturën është emocionuar me atë që ka parë në faturë.

“Pas të gjitha kontrollave mjekësore, dhe pas të gjitha analizave, kur vie koha e pagesës kjo është fatura. Përgjigja e mjekut ishte, se pa luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe pa sakrificën e juaj ne nuk do të ishim këtu ku jemi. Ky veprim ishte tepër emocionues për mua”, ka shkruar ai.

Fatura

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bina: 22/06/2022 22:58

  Bravo per mjekun

  Përgjigju
 • Lui: 22/06/2022 00:15

  Ja.., kur do njeriu te behet njeri..!!!

  Përgjigju
 • Luani: 21/06/2022 21:43

  Bravo. Shume gjest i bukur.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Liz Cheney synon të kandidojë për Republikanët në vend të Trump: Do të bëj gjithçka që ai të mbetet jashtë Shtëpisë së Bardhë

Liz Cheney synon të kandidojë për Republikanët në vend të Trump: Do të bëj gjithçka që ai të mbetet jashtë Shtëpisë së Bardhë