Ish-deputeti i PD-së: Të shkarkohen urgjent kryekuislingët Gazment Bardhi e Jorida Tabaku

Ish-deputeti i PD-së: Të shkarkohen urgjent kryekuislingët Gazment Bardhi e Jorida Tabaku

Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi

Pas dorëheqjes së Enkelejd Alibeajt nga drejtimi i PD, ish-deputeti i PD-së, Azgan Haklaj, kërkon mbledhjen e menjëhershme të Këshillit Kombëtar të PD-së për të larguar nga detyra Gazmend Bardhin dhe Jorida Tabakun.

Sipas tij, ata do t’i dorëzojnë PD-në Sali Berishës dhe bën thirrje që demokratët të jenë misionarë për shpëtimin e PDSH-së euroatlantike, demokracisë dhe pluralizmit politik.

Postimi i Azgan Haklajt

Thirrje: Këshilli Kombëtar i PDSH-së të mblidhet me urgjencë dhe të shkarkoj nga të gjitha funksionet kuislingët Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku, kryet e këshillit të regjencës që duan të ia dorëzojnë PDSH-në nongratës Sali Berisha.
Demokratë të Shqipërisë:
Është momenti historik shpëtimi i PDSH-së.
Pasi i rezistuam sulmit barbar të 8 janarit të vitit 2022, vendimeve ekstraligjore të kamikazit berishist Agron Zhukrit, të përpjekjeve të stërmundishme të jeniçerit Celibashi për ta penguar regjistrimin në zgjedhjet e 14 majit, menjëherë pas dështimit spektakolar të binomit Berisha dhe Metaj me votë referendare mendjet diabolike të trekëndëshit të Bermudës kanë hartuar planin ogurzi të diversantëve Bardhi-Tabaku për ta rrëmbyer PDSH-në dhe opozitarizmin.
Sot demokratët duhet të jenë misionarë për shpëtimin e PDSH-së euroatlantike, demokracisë dhe pluralizmit politik.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Orion: 18/05/2023 00:22

  Ik o Azgan se sje nivel drejtues ti per PD qendrore.aq me keq me te dhen mend nje injorant si ti. Pd vetem Ori Nebiaj mund ta ngreje si parti.

  Përgjigju
 • Linda: 17/05/2023 22:37

  E kam thene me kohe Bardhi dhe Tabaku jane negativiteti kryesor i partis demokratike.Bardhit i duhet hequr dhe mandati i deputetit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE