Ishin kthyer në tmerrin e banorëve të Korçës, përmes vjedhjes së banesave dhe biznese, arrestohen 3 hajdutët

Tre persona janë arrestuar pasi akuzohen se kanë vjedhur disa banesa dhe biznese në qytetin e Korçës në periudha të ndryshme. Në pranga kanë rënë O. K., 43 vjeç; M. Q., 42 vjeç dhe Xh. P., 37 vjeç, të tre banues në Korçë.

Ata u kapën pas vjedhjes së një tjetër banese ditën e djeshme, ku kishim marrë një televizor plazma, dy tableta dhe disa bizhuteri floriri.

Pas arrestimit policia arriti të dokumentojë edhe vjedhjen e një banese tjetër, një lokali dhe një dyqani nga 3 të arrestuarit, ngjarje të ndodhura në gusht dhe tetor të 2021. Konkretisht vjedhjet kanë ndodhur në lagjen nr.18 të Korçës, ku më 30 gusht 2021 kanë vjedhur në banesën e N. X., një televizor plazma dhe disa orendi bakri, ndërsa më datë 8 tetor 2021 kanë vjedhur në dyqanin e shtetasit E. K., një sasi lekësh dhe në lokalin e shtetasit Sh. I., një televizor plazma.

Në cilësinë e provës materiale u gjetën dhe sekuestruan një televizor plazma, dy celularë dhe një sasi lekësh.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprën penale "Vjedhja", kryer në bashkëpunim.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori