Ish-kampioni i botës Cannavaro: Italia të ndërrojë qasje, kështu mbetemi 100 vjet jashtë Botërorit

Ish-kampioni i botës Cannavaro: Italia të ndërrojë qasje, kështu mbetemi 100 vjet jashtë Botërorit

Ish-futbollisti Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro, ish-mbrojtësi i Italisë me të cilën u shpall kampion bote në 2006, ka dhënë një deklarët shokuese për tifozët ‘axurrë’. Teksa prezantohej si trajner i Benevento-s në Serinë B, Cannavaro u shpreh:

“Jemi penalizuar nga ardhja e shumë të huajve, kemi ndjekur emra ekzotikë dhe kemi humbur identitetin tonë dhe kjo është një dramë e vërtetë nga pikëpamja sportive. Italia duhet të ndryshojë, përndryshe FIFA duhet të rritë numrin e pjesëmarrësve në 100 ose nuk do të shkojmë më në Botëror.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë të gjithëve

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë të gjithëve