Si e nxori në pritë Dedan Gjoni, Xhevdet Plakun për llogari të një grupi kriminal

Si e nxori në pritë Dedan Gjoni, Xhevdet Plakun për llogari të një grupi kriminal

1703237749_dedangjonixhevdetplaku.jpg

Dedan Gjoni, i arrestuar nga SPAK, për një sërë veprash të rënda kriminale, rezulton të jetë i përfshirë në një tjetër tentativë vrasjeje.

Burime për Report Tv, bëjnë me dije se gjatë kohës që Gjoni ka qenë me detyrë më Komisariatin e Shijakut dyshohet se ka bashkëpunuar me një grup kriminal, me në krye Kep Arapin, për të vrarë Xhevdet Plakun.

Nga provat e mbledhura deri tani, urdhri i krimit është dhënë nga Holanda. Nga hetimet ka rezultuar se ish-efektivi ka thirrur në Komisariat objektivin, u ka thënë autorëve që çfarë ore do e lironte si dhe u ka nisur foto të tij. Autorët më pas janë tërhequr dhe krimi fatmirësisht nuk ndodhi.


Lajmi kryesor:

Ish-shefi i Krimeve Dedan Gjoni i përfshirë në një tjetër tentativë vrasje, plan me të ‘fortin e Durrësit’ për t’i bërë atentat ‘Akilit’! 4 të arrestuar


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Mario Mitaj: Do të futemi me personalitet në fushë, shpresojmë të marrim 1 pikë me Kroacinë

Euro 2024/ Mario Mitaj: Do të futemi me personalitet në fushë, shpresojmë të marrim 1 pikë me Kroacinë