IKMT shemb me shpërthim të komanduar pallatin 5 katësh në Dhërmi! Ndërtesa 'fantazmë', nuk i dihet pronari (VIDEO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtës së Territorit ka vazhduar aksionin për lirimin e hapësirave publike.

Mësohet se IKMT ka prishur një objekt 4 kate mbi tokë me sipërfaqe 2160m2 dhe 1 kat nëntoke me sipërfaqe 898.8m2, ndërtuar pa leje në bashkinë e Himarës, në Dhërmi.

Pallati 5 katësh jo vetëm që është ndërtuar pa leje, por është një pallat ‘fantazmë’, pasi IKMT pretendon se nuk e di se kush është pronari i ndertesës.

Për realizimin e operacionit u hapën 618 furnela (vrima) në trupin e objektit ku u vendosën 30 kg lëndë eksploziv.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:44
VIDEO me dron, momenti kur shembet ndërtesa 5-katëshe në Dhërmi me 30 kg lëndë eksploziv

 

Report Tv sjell pamjet me dron të shembjes së ndërtesës 5-katëshe në Dhërmi, ku mbetet mister emri i pronarit. Për të kryer shembjen, në trupin e objektit me 30 kg lëndë eksploziv.

Ora 15:04
VIDEO/ Momenti kur hidhet në erë godina 5-katëshe në Dhërmi, ‘mister’ kush është pronari

Është hedhur në erë një objekt 5-katëhs i ndërtuar pa leje në Dhërmi. Report Tv solli pamjet live nga shpërthimi i komanduar që u bë për të shembur objektin e ndërtuar pa leje.

M.Q./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • flora: 12/12/2022 07:31

  po djali i luftar pajes qe i kryemadhnishmi jone e beri investitor strategjik, o zot o zot ku ka mberritur ai vend.

  Përgjigju
 • USA: 11/12/2022 22:54

  Kush e di se i kujt eshte do ti jap 10000$ !!!Po media investigative nuk e gjeti dot!

  Përgjigju
 • arturi: 11/12/2022 20:41

  O EDI RAMA O HERO I SHQIPERISE,,,,,DALLENDYSHE BICIN DHE TE GJITHE PUNETORET E I.K.M.T. DUHET TI PAGUASH ME FLORI ,,,,JO ME PARA SE JANE ME TE VERTETE HERONJ,,,,QE PO HEDHIN NE TOKE MARREZITE TONA SI POPULL...../////

  Përgjigju
  • Llazo: 11/12/2022 23:54

   I ka marr leket olsit lul morina normal do i prishet. Jo vec ndertimi po dhe terezia.

 • Elton: 11/12/2022 20:13

  I forte doli dhe ky shefi Viktor Lloge , i lumte b… se hengri Ard Veliun, Nanon e mesa duket do haje edhe Rrumbullakun.Duket si vemje vk po qenka lojtar i papare , e shtypi skafi ate gocen e vogel dhe vetem kete se gjeti gje , tani nuk ka pare pallatin 5 -katesh hahahaha . Ore legena po ju shefin e 1 e hoqet edhe pse i kishte cuar letrat e pallatit te liqeni ne prokurori , kete m… pse se hiqni ?

  Përgjigju
 • xXx: 11/12/2022 19:14

  Po s'ka gjë se i prish një dhe i lë dy çorapekuqi...

  Përgjigju
 • Plazhisti: 11/12/2022 19:14

  Sivjet kur filloi aksioni ndaj skafeve, tek shkembi i kavajes policia po kerkonte te zotin e skafit qe e linte te parkuar gjithe veres 10mt nga bregu. Te gjithe e dinin se i kujt ishte por policia bente gjoja sikur nuk e dinte dhe pyeste tek klubet e pedonales. Shtet leshit.

  Përgjigju
 • Lfgknabsb: 11/12/2022 18:52

  E lul morines ishte do e bnte hotel i ka ven gjoben i gjati me duket se shum po meret me te…

  Përgjigju
 • Gallate: 11/12/2022 18:04

  Gjejeni me satelit! Haha Pika qe s'iu bie nuk dihet pronari ne katund. ????

  Përgjigju
 • emri: 11/12/2022 17:53

  he mor se lek droge ishin. sa per fantazem kete nuk e ha as gomari ... pse fantazmat e ndertuan aty perdite.... kriminelet qe ndertojm m*** e shteti kak*. ec more se jemi velur me idiotesira te ketij lloji. shkateruan mjedisin ... kete bene si shteti (qe jane kriminele) ashtu edhe kriminelet (qe jane shteti aty)

  Përgjigju
 • Alfons: 11/12/2022 17:10

  Turp per ju banoret e asaj zone qe e dini emrin e atij qe e ka ndertuar (meqe shteti i droges se cecos nuk e di) dhe nuk e thoni qofte edhe anonim.

  Përgjigju
  • cecua me bicak per alfonsin: 11/12/2022 18:57

   alfons me te pifsha dolline gjalle qenke, ste paskan transferuar akoma, hajt se do vi dita.....

 • Luli: 11/12/2022 16:52

  Gjynaf ktij Lul Morines i qenka qep kembe per kembe i gjati. I harroj leket qe ka marr nga ky.

  Përgjigju
 • Xxxxxx: 11/12/2022 15:12

  Me ramen deri ne vdekje…

  Përgjigju
 • Antikmt: 11/12/2022 14:15

  Si ne nuk e di kujt eshte? Cfar jan keto genjeshtra e IKMT’s? Te thiret SPAKu edhe te Jason shpjegjime sepse Populli nuk eshte dele. Te gjithe kuptoj qe dike mbrojn Policia e shtetit e Himares eshte ne dijeni qe ne momenti ne pare kush ka ndertuar por ne sa duket kan mare te gjithe lek

  Përgjigju
 • Eri: 11/12/2022 13:53

  I kujt ishte ky?

  Përgjigju
 • Qeparoi: 11/12/2022 12:54

  Gjithe Dhermiu e di se i kujt eshte objekti vec ikmt nuk e di... arsyeja eshte se nuk duhet te dali emri I miqeve ne skene .

  Përgjigju
  • Speci: 11/12/2022 14:08

   Po i lul morines eshte pse se thoni

  • Emigrant: 11/12/2022 13:09

   Nje mut jane PS e PD ,hajduter Pisa nga te dyja anet.

 • Paul: 11/12/2022 12:11

  C"JANE KETA KAFSHE QE NDERTOJNE PA LEJE,,, EDHE E KA FAJIN SHTETI PASTAJ...

  Përgjigju
  • Kevin: 11/12/2022 17:30

   Po me ari ari po rama e ka fajin.

  • genti: 11/12/2022 16:21

   ku jeton ti mor plak ????Per cilin shtet po flet ????

  • Ari: 11/12/2022 13:00

   Jo o shoku. Lejen ja kane dhene kane marre 200000€ pastaj ta prishin. Sot nuk hap dot 1 dritare jo me te mdertosh 1 pallat. Shteti e la.ka marr lek pastaj e prish. Posht qeveria korruptuar shqiptare

 • Lala: 11/12/2022 11:22

  Dhimbje madhe për natyrën e Shqipërisë , sidomos jugu. Askund në botë nuk ndërtohet pa rregull , pa plan. Fshatrat e vjetër janë të mrekullueshëm, në harmoni me natyren kurse tani sensi i të bukurës është zhdukur. Po s'ka thënë kot populli më mirë të dish sesa të kesh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij