U kap me thikë e kokainë me vete, arrestohet 38-vjeçari në Fier! Ishte pjesë e grupit që qëlloi me armë policinë në aksionin anti-kanabis në 2014 në Lazarat

FIER- Florian Shurdhi, 38-vjeç ka përfunduar sërish në burg, pasi është kapur teksa qarkullonte me thikë me vete, kokainë e kanabis.

Arrestimi i tij është bërë mesditën e sotme në Bypass-in e Fierit, teksa policia e cilëson si një person me " rrezikshmëri të lartë shoqërore", kjo pasi emri i tij është bërë i "njohur" gjatë operacionit anti-kanabis në Lazarat në 2014 nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. 

Shurdhi ishte një nga personat që qëlluan me armë policinë në aksionin antikanabis në qershor 2014. Aso kohe u raportua se Shurdhi ishte porositës i sulmit mbi policinë për hakmarrjen e vrasjes së vëllait të tij, Sabriut në vitin 2007 nga forcat RENEA në Lazarat, mirpo ai e ka mohuar këtë akuzë. Ai ka qenë i arrestuar më herët edhe sepse ka rrahur brutalisht një efektiv të rrugore, pse i kërkoi që të largohej nga akina e parakuar paralelisht në bulevardin kryesor të Gjirokastrës.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben

Juristët Luan Omari, Ismet Elezi dhe Niazi Jaho nderohen me titullin ‘Mirënjohja e Qytetit’, Veliaj: Tirana vlerëson këdo që i shërben