Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, kapet në Durrës 38 vjeçari

DURRËS- Një 38 vjeçar me banim në Durrës është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Gjykata e Pordenones në Itali e ka dënuar 38 vjeçarin me iniciale D. T., me 3 vite, 5 muaj e 5 ditë burg, për veprën penale "Dhuna në familje" parashikuar nga Kodi Penal italian.

Ky person ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi i ishte arratisur drejtësisë italiane dhe tashmë pritet të ekstradohet drejt vendit fqinj për të vuajtur dënimin.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U largua nga 'Portokallia', zbulohet ekrani ku do e shohim Xhemi Shehun?