Ishte shpallur në kërkim pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohet 36-vjeçari në Gjirokastër

Ishte shpallur në kërkim pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohet 36-vjeçari në Gjirokastër

Foto ilustruese

Një 36-vjeçar është vënë në pranga nga uniformat blu, pasi në muajin mars ai ishte kapur duke transportuar me mjetin e tij emigrantë të paligjshëm.

Policia njofton se Ramazan Musteqja i shpallur në kërkim që nga marsi është arrestuar sot nga uniformat blu. 36-vjeçari kishte tentuar të transportonte me automjet, kundrejt pagesës, një emigrant, që ai të kalonte kufirin në mënyrë të paligjshme, në muajin mars të këtij viti.

Ai ishte ndaluar, në vendin e quajtur "Ura e Kardhiqit" dhe pas shenjës nga Policia, për ndalimin e automjetit, ai ishte larguar dhe më pas ka braktisur automjetin me të cilin po transportonte shtetasin e huaj.

"36-vjeçari ishte shpallur në kërkim, pasi më datë 20.03.2023, në vendin e quajtur "Ura e Kardhiqit", pas shenjës nga Policia, për ndalimin e automjetit, ai është larguar dhe më pas ka braktisur automjetin me të cilin po transportonte një shtetas të huaj, kundrejt pagesës, me qëllim që ta ndihmonte për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme"-njoftimi i policisë.

Për pasojë 36-vjeçari Ramazan Musteqja u shpall në kërkim nga policia dhe sot është kapur dhe është vënë në pranga.

Materialet procedurale për këtë rast i kaluan Prokurorisë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)