ISIS-i liron 70 nxënës kurdë të rrëmbyer në Siri

Grupimi i Shtetit Islamik liroi sot më shumë se 70 nxënës kurdë që ishin rrëmbyer në veri të Sirisë në muajin maj, theksoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH).

Nuk ka ende asnjë informacion për arsyet dhe rrethanat e lirimit të këtyre të rinjve që ishin pjesë e një grupi prej 153 nxënësisht të rrëmbyer më 29 maj, ndërkohë që ata po ktheheshin në qytetin Alepo pas provimeve.

Ata ishin rrëmbyer në sektorin e Minbejit, që ka qenë së fundi shënjestër e goditjeve ajrore të koalicionit antixhihadist nën drejtimin e Uashingtonit.

ATSH

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Rama: Rritja e pagave bëhet në 2 hapa brenda 1 viti! Një rritje tani dhe një rritje në buxhetin e vitit të ardhshëm