ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist jashtë aeroportit të Kabulit

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist jashtë aeroportit të Kabulit

Grupi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në aeroportin e Kabulit. Nëpërmjet një postimi në kanalin e tyre në Telegram, ISIS shkroi se një sulm kamikaz shpërtheu në mes të afganëve dhe forcave  amerikane


Lajmi kryesor:

Dy atentate kamikaze jashtë aeroportit në Kabul! ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist! 60 të vdekur e 140 të plagosur! Mes viktimave, 12 trupa amerikanë! SHBA: Priten të tjera shpërthime


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari