ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist jashtë aeroportit të Kabulit

Grupi Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin në aeroportin e Kabulit. Nëpërmjet një postimi në kanalin e tyre në Telegram, ISIS shkroi se një sulm kamikaz shpërtheu në mes të afganëve dhe forcave  amerikane


Lajmi kryesor:

Dy atentate kamikaze jashtë aeroportit në Kabul! ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist! 60 të vdekur e 140 të plagosur! Mes viktimave, 12 trupa amerikanë! SHBA: Priten të tjera shpërthime


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Basha duhet ta kërkonte betejën me Berishën edhe nëse ky fundit do t’i shmangej asaj