Itali/ 188,797 të infektuar dhe 385 viktima në 24 orët e fundit! 1,698 pacientë të intubuar në spitale

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Shifrat e infektimeve nga koronavirusi mbeten të larta edhe në Itali. Sipas raportimit nga autoritetet shëndetësore, gjatë 24 orëve të fundit 188,797 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus nga 1,110,266 testime të kryera.

Krahasuar me një ditë më parë, në Itali ka rënie të infektimeve ku u regjistruan 192,320 raste. Fatkeqësisht gjatë këtyre 24 orëve 385 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Mësohet se 1,698 qytetarë janë të intubuar në spitale. Sakaq, 143,029 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi gjatë këtyre 24 orëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Udhëheqësi separatist:  Do të krijojmë një gjykatë të posaçme për të burgosurit ukrainas nga Azovstal