Itali/ 34767 raste të reja me COVID-19, 692 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 692 viktima dhe 34 767 raste pozitive. Vendi ka shënuar një ulje me 2 mijë e 500 raste të reja nga COVID-19 krahasuar me një ditë më parë që 36176 raste pozitive.

Numri total i viktima ka shkuar në 49261 viktima. Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, 10 persona kanë hyrë në repartet e reanimacionit, duke e çuar gjithsej në 3,758. 

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Imazhe rrënqethëse nga Selaniku, bashkia krijon hapësira të reja për të varrosur të vdekurit nga COVID-19