Itali/ Arrestohen 3 të rinj shqiptarë, mes tyre 2 vajza! U kapën me 23 kg kokainë dhe 1 kg hashash të fshehur nën krevat

Itali/ Arrestohen 3 të rinj shqiptarë, mes tyre 2 vajza! U kapën me 23 kg kokainë dhe 1 kg hashash të fshehur nën krevat

Foto ilustruese

Tre të rinj shqiptarë, mes tyre dy vajza janë arrestuar nga policia italiane pasi u kapën me 23 kg kokainë dhe 1 kg hashash të fshehura nën një krevat dopio dhe një divan. Gjatë kontrollit të policëve më 1 gusht në banesën e tyre në Anzola, u vunë në pranga një 27-vjeçari i identifikuar si Julian Prini dhe dy vajzat 24-vjeçare.

Pas kontrollit në banesë, u gjet droga, material për mbështjellje dhe rreth 4 mijë euro cash. Prini ka marrë përgjegjësinë për të gjithë sasinë e lëndës narkotike duke thënë se vajzat i njihte prej vitesh dhe drogën e futi në banesë pa dijeninë e tyre.

Të njëjtin version kanë dhënë dhe dy vajzat, të cilat u liruan ndërsa 27-vjeçari është lënë në burg.

 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

'Ciceron'/ Ku të shkoni në fundjavë?! Aktivitetet e kulturës: Hyrja e lirë, talentet e reja me Adela Muçollarin në ‘Opera’! ‘Hirushja’ në Lice! Erseka me panaire të trashëgimisë!

'Ciceron'/ Ku të shkoni në fundjavë?! Aktivitetet e kulturës: Hyrja e lirë, talentet e reja me Adela Muçollarin në ‘Opera’! ‘Hirushja’ në Lice! Erseka me panaire të trashëgimisë!