Itali/ ‘Babi po na rreh’, I mituri telefonon policinë! Në pranga 47-vjeçari shqiptari

Itali/ ‘Babi po na rreh’, I mituri telefonon policinë! Në pranga 47-vjeçari shqiptari

Foto ilustruese

ITALI-Një djalë 13-vjeçar me origjinë shqiptare ka telefonuar policinë italiane duke akuzuar se babai ushtronte dhunë në familje.

“Ejani, babi po na rreh”, ka qenë thirrja e të miturit në telefon në provincën Civitanova Marche, Itali.

Kur policia mbërriti në adresën e dhënë, e gjeti djalin në rrugë, të tronditur dhe të përlotur, shkruan tgcom24.

Efektivët i dhanë ndihmën e parë gruas së plagosur dhe fëmijëve të tjerë të mitur, njëri prej të cilëve kishte plagë nga dhuna e ushtruar. Ndërkohë vendosën në pranga 47-vjeçarin.

42-vjeçarja së bashku me fëmijët u dërguan në urgjencë dhe më pas në stacionin e policisë Civitanova Marche, ku nga nëntori 2023, është hapur një dhomë kushtuar viktimave të dhunës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Kthjellime në të gjithë territorin, si parashikohet moti sot

Kthjellime në të gjithë territorin, si parashikohet moti sot