Sherr mes çiftit shqiptar në Itali, burri plagos me armë gruan dhe më pas e godet me thikë, arrestohet 48-vjeçari

Një grua shqiptare 40 vjeçe është plagosur nga bashkëshorti i saj në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Malnate në provincën e Vareses një ditë më parë. Sipas mediave italiane burri 48-vjeçar po me origjinë shqiptare qëlloi gruan e tij me pistoletë dhe më pas e goditi me thikë.

Në momentin e ngjarjes, çifti ndodhej brenda në makinë dhe sipas hetimeve paraprake konflikti dyshohet se ka ndodhur për motive xhelozie.

Si ndodhi ngjarja? Burri qëlloi me pistoletë gruan e tij, e cila pasi i shpëtoi bashkëshortit doli nga makina për të kërkuar ndihmë. Por 48-vjeçari nuk u mjaftua me kaq, pasi e ndoqi gruan e qëlloi me thikë, që për fat të mirë edhe ky sulm nuk e dëmtoi seriozisht 40-vjeçaren.

E plagosura u dërgua në spitalin Circolo dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve. Ndërsa burri i saj u arrestua nga forcat e policisë.

Bazuar në provat e mbledhur dhe dëshmitë e marrë policia po rindërton skenën për të zbardhur ngjarjen.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Keli: 25/05/2020 12:54

  Po pse e vret o legen por ndaje dhe rrini rehat qe te dy.Befsh qejf tani ne burg kokrra e idiotit

  Përgjigju
  • Lafsha: 25/05/2020 21:17

   O Bossi o injorant!

  • Bossi: 25/05/2020 20:03

   Mos te raft per rrisk o shok se ate we ze ben gruja sta ban pernia

 • Kafsha: 25/05/2020 09:22

  Hidheni tani bajgen në erresiren e biruces 20 vjet dhe gruaja të jetë e lirë të jetoje jeten e saj!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Serbi, ushtria refuzon urdhrin e Vuçiç, mijëra qytetarë protestojnë kundër masave anticovid