POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Itali/ Dhunuan 2 të mitur bolonjezë, dënohen me burg 3 të rinj shqiptarë

foto ilustruese

Tre djem shqiptarë u shpallën fajtorë, pasi sulmuan dy të mitur italianë. Ngjarja në fjalë ndodhi më 4 mars në Piazza Nettuno të Bolonjës, ku u përfshinë 3 shqipatarët.  

Bëhet fjalë për tre shqiptarë, përkatësisht të moshave 19-vjeç  dhe dy nga 18. Mësohet se 19-vjeçari u dënua me 8 vite burg, ndërsa dy të tjerët, iu caktuan nga 5 vite, shkruan ‘Ansa’. Ndërkohë, për ta ishte kërkuar dënimi me 12, 11 dhe 10 vjet burg.

Ndërsa avokatët  mbrojtës, Lucio Strazziari, Roberto D’Errico dhe Fabio Pancaldi, do të apelojnë vendimin në fjalë.

Komento