Itali, gjykata jep masën arrest shtëpie për prindërit e ish-kryeministrit italian Matteo Renzit

Itali, gjykata jep masën arrest shtëpie për prindërit e ish-kryeministrit italian Matteo Renzit

prindërit e ish-kryeministrit Italian Matteo Renzit

Gjykata italiane ka lënë në arrest shtëpie prindërit e ish-kryeministrit Italian Matteo Renzit.

Guardia di Finanza zbatoi urdhrin e lëshuar nga autoritetet italiane duke lënë në arrest shtëpie Tiziano Renzin dhe Laura Bovolin për krimet e mashtrimeve bankare dhe fatura false .

Lajmin për arrestimin e tyre e ka dhënë Federico Bagattini, avokati i prindërve të ish-kryeministrit Renzi i cili është shprehur se vendimi i arrestim i tyre është i "pakuptueshëm" dhe i "pazakontë".

Ato akuzohen gjithashtu se gjatë viteve 2010-2011 kanë marrë në mënyrë të paligjshme miliona euro.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Kreshnik Spahiu: Amnistia fiskale emergjencë kombëtare dhe pse Shqipëri-Kosovë duhet krijojnë një Bankë Nacionale!