POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Itali/ Prej 5 vitesh i zhdukur, zbulohet identiteti i shqiptarit të murosur në vilë

Foto ilustruese

GENOVA- Policia italiane ka identifikuar shqiptarin e murosur në vilën e shekullit të 18-të. (SHIKO KËTU) Pas rezultateve të autopsisë, autoritetet italiane bëjnë me dije se trupi i përket Astrit Lamajt, i lindur në vitin 1971.

Shqiptari, i cili njihej në qytetin e Genovës si shpërndarës drogë, u shpall i zhdukur në janar 2013.

Ndërkohë autoritetet kanë vijuar punën për të zbuluar vrasësit e shqiptarit dhe arsyet që i kanë çuar që të kryejnë një akt të tillë. 

48-vjeçari shqiptar u gjet i murosur pak ditë më parë në një vile në Genova, teksa në muret e saj po kryehin restaurime.

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento