Itali/ Rrëzohet aeroplani në Piza gjatë uljes, dy të vdekur

Itali/ Rrëzohet aeroplani në Piza gjatë uljes, dy të vdekur

Aeroplani i rrëzuar në Piza

Dy persona kanë humbur jetën në Piza të Italisë, pasi një aeroplan u rrëzua pranë aeroportit Toscany Flight, në komunën San Miniato.

Dy viktimat janë Paolo Fagiolini di Ponsacco, 59 vjeç dhe Riccardo Montanari, 41 vjeç.

Aeroplani u rrëzua gjatë fazës së uljes, rreth orës 11”30 të mëngjesit të sotëm.

Një ekip i zjarrfikësve të Pizës ndërhyri në vendngjarje. Kur mbërritën 118 forcat shpëtimtare, nuk kishte mbetur asgjë për të bërë për dy pasagjerët e avionit të vogël.

Sakaq, forcat e policisë ndodhen në vendngjarje për hetime të mëtejshme.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat