Itali/ Shqiptari e bën rrugë arratisjen nga burgu, kapet nga policia për të dytën herë (VIDEO)

Shqiptari i quajtur Lekë Luca i arratisur këtë të hënë datë 24 qershor nga burgu 'Pietro Cerulli' në Siçili mësohet të jetë arrestuar ditën e djeshme.

Pas dy ditësh në kërkim, policia italiane ka mundur të bëjë arrestimin e 32 vjeçarit.

Ky veprim nuk ishte i pari për të burgosurin, pasi në vitin 2017 ai u arratis bashkë më një shqiptar tjetër dhe sërish u kap nga forcat policore italiane.

Mediat e huaja raportojnë, se këtë herë vetëm 48 orë pas evazionit, Luca u pa në këmbë përgjatë hekurudhës që lidh Trapanin me Palermon dhe u kap menjëherë pas një ndjekjeje të shkurtër pasi ai u mundua të largohej.

Për disa ditë ai kishte qëndruar i fshehur në zonat pyjore mes qytezave Dettilo e Paceco.

Lekë Luca është dënuar deri në vitin 2022 nga drejtësia italiane me akuzën e trafikut të drogës.

Ndërkaq, autoritetet italiane po hetojnë nëse në arratisjen e tij kanë ndihmuar dhe bashkëpunëtorë të tjerë.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore