Itali, tragjedi në Lampedusa
mbytet barka me 400 emigrantë

Itali, tragjedi në Lampedusa<br />mbytet barka me 400 emigrantë
ITALI- Një barkë në të cilat ndodheshin rreth 400 emigrantë është mbytur disa milje larg bregut të Lampedusës.
 
Rojet bregdetare italiane kanë ndërhyrë për të shpëtuar emigrantët. Deri tani mësohet se janë shpëtuar rreth 200 persona, por nga deti janë nxjerrë edhe shumë trupa të tjerë të pajetë.
 
Në vendngjarje kanë mbërritur mjetet e marinës ushtarake italiane dhe kapitanerisë së portit të cilat janë impenjuar në operacionin e kërkim shpëtimit.
 
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve