Itali, tragjedi në Lampedusa
mbytet barka me 400 emigrantë

Itali, tragjedi në Lampedusa<br />mbytet barka me 400 emigrantë
ITALI- Një barkë në të cilat ndodheshin rreth 400 emigrantë është mbytur disa milje larg bregut të Lampedusës.
 
Rojet bregdetare italiane kanë ndërhyrë për të shpëtuar emigrantët. Deri tani mësohet se janë shpëtuar rreth 200 persona, por nga deti janë nxjerrë edhe shumë trupa të tjerë të pajetë.
 
Në vendngjarje kanë mbërritur mjetet e marinës ushtarake italiane dhe kapitanerisë së portit të cilat janë impenjuar në operacionin e kërkim shpëtimit.
 
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi