Italia ashpërson masat, hyrja në stadiume do të jetë në 50% të kapacitetit! Certifikatë vaksinimi ose dëshmia e shërimit nga COVID

Varianti i ri i COVID-19, “Omicron” ka goditur çdo gjë përfshirë edhe futbollin. Rritja e ndjeshme e infektimeve me SARS-COV-2 bën që qeveria italiane të mendohej edhe njëherë sa i përket rregullave në stadiumet e futbollit.

Qeveria italiane ka ashpërsuar masat teksa nga 75% e kapacitetit tani më me një vendim të fundit kjo reduktohet deri në 50% të kapacitetit. Një hap pas kjo për Serinë A dhe skuadrat e tyre.

Hyrja në stadiume do të jetë sërish me “Green Pass” ose me dëshminë e shërimit nga COVID-19. Këto rregulla do të hynë në fuqi në 6 janar, datë që përkon në rifillimin e kampionatit.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë