Italia shënon shifra rekord me COVID, 822 viktima dhe mbi 29 mijë të prekur në 24 orë

Shifra rekord janë shënuar ditën e sotme në Itali nga COVID-19,  ku janë regjistruar 822 viktima dhe 29 003 raste pozitive. Pavarësisht kufizimeve nga qeveria italiane për qarkullimin e qytetarëve, duket se numri i rasteve të reja vijon të rritet çdo ditë.

Një ditë më parë u shënuan 722 viktima, ndërsa sot u shënuan 100 viktima më shumë duke arritur një shifër të lartë.

Tani rastet totale të Covid-19 tejkalojnë një milion dhe gjysmë, duke arritur në 1,509,875  në total që nga fillimi i pandemisë.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

55 klandestinët e kapur në Vlorë, arrestohet një nga skafistët që tentoi t’i trafikonte drejt Italisë me gomone