Itali/I dënuar me 12 vite për prostitucion, arrestohet shqiptari

Itali/I dënuar me 12 vite për prostitucion, arrestohet shqiptari

Foto ilustruese

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga autoritet italiane, ku duhet të vuaj dënimin prej 12 vitesh.

Mësohet se ai ishte rikthyer përsëri në shtetin italian, por atje duhet të vuajë një urdhër ekzekutimi të dënimeve të njëkohshme nga gjykata e Milanos për një total prej 12 vjet e gjysmë burgim, plus një gjobë mbi 17 mijë euro. Ai u arrestua në aeroportin e Pizës, sapo zbriti nga avioni dhe u kap gjatë kontrolleve të policisë kufitare.

50-vjeçari i cili la pas Tiranën do të vuajë dënimin për krime të ndryshme, përfshirë shoqërimin kriminal, rrëmbimin dhe shfrytëzimin e prostitucionit. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • 135: 14/05/2022 16:17

    Ti sekuestrohet pasuria nga SPAKu!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ramosi dhuratë Barcelonës, katalanasit mundin Sevillan e marrin kryesimin në Spanjë! Dortmundi forcë e parë në Gjermani

Ramosi dhuratë Barcelonës, katalanasit mundin Sevillan e marrin kryesimin në Spanjë! Dortmundi forcë e parë në Gjermani