Iu gjet 1 kg kanabis në banesë, arrestohet 58-vjeçari në Vlorë! Në kërkim një tjetër, kërcënoi me thikë dhe vodhi një celular në Sarandë

Foto ilustruese

Teksa puna për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e narkotikëve, policia e Vlorës ka arrestuar 58-vjeçarin, L.Ll.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në fshatin Mazhar, janë gjetur dhe janë sekuestruar 1 kg kanabis.

Mbrëmjen e djeshme për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, është shpallur në kërkim 21-vjeçari K.Q, pasi në lagjen nr.2 të Sarandës, ka vjedhur me dhunë dhe nën kërcënimin e një thike, një celular, në dyqanin e F.D.

Në kuadër të parandalimit të aksidenteve në pranga është vënë edhe 53-vjeçari E.G, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Biden: SHBA nuk po shqyrton vendosjen e trupave amerikane në Ukrainë për të penguar një sulm të mundshëm rus