Iu gjet 6 kg kokainë në kamion, vihet në pranga shqiptari në Itali

Iu gjet 6 kg kokainë në kamion, vihet në pranga shqiptari në Itali

Paratë dhe kokaina e sekuestruar nga policia italiane

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi gjatë një kontrolli në kamioni  e tij u gjetën 6 kg kokainë dhe 3 mijë euro cash.

Mediat italiane njoftuan se shqiptari u ndalua teksa drejtonte një kamion, i shoqëruar nga një person tjetër, shtetas rumun.

Policia italiane pasi ka vënë re shenjat e nervozizmit te shoferi i kamionit, ka ushtruar një kontroll fizik nga ku janë gjetur 6 kg kokainë dhe 3 mijë euro.Kokaina e paketuar dhe paratë e gjetura, ishin fshehur në sediljet e pasme të kamionit,

Shqiptari dhe shoku i tij rumun ndodhen në paraburgim në Novara, duke pritur masën e sigurisë nga drejtësia italiane.NT

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

U vra nga burri në Itali, flet shoqja e shqiptares: Klodiana e ndjente se do ta vriste, më tha ‘po më mbaron koha’

U vra nga burri në Itali, flet shoqja e shqiptares: Klodiana e ndjente se do ta vriste, më tha ‘po më mbaron koha’