Iu gjet kaseta metalike me 540 fishekë luftarakë, arrestohet 39 vjeçari në Tepelenë (EMRI)

Iu gjet kaseta metalike me 540 fishekë luftarakë, arrestohet 39 vjeçari në Tepelenë (EMRI)

Fisheket

Një 39 vjeçar është arrestuar nga policia në fshatin Dukaj të Tepelenës pasi iu gjet një kasetë metalike me 540 fishekë luftarëkë.

Në pranga ka rënë Robert Islami, ndaj të cilit rëndon akuza për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit".

Policia ka vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të rastit dhe përcaktimin e përgjegjësisë penale të 39 vjeçarit të arrestuar për këtë rast.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • RUMANI: 30/05/2023 08:43

    Mire ja beni ketyre barinjve dhe burgun e kane pak.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)