Iu gjetën në shtëpi 4 kallashnikovë, 2 qese kanabis gati për shitje dhe disa bimë të mbjella në oborr, arrestohet 44-vjeçari në Belsh

Foto ilustruese

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme në Belsh, pasi iu gjetën armë e kanabis në banesë. Në pranga ka rënë Agron Zdrava, banues në fshatin Deshiran të Belshit.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, Forcat e Posaçme “Shqiponja” gjetën 4 kallashnikovë, një sasi fishekësh dhe 2 qese kanabis gati për shitje. Gjithashtu, në oborrin e banesës u gjetën të kultivuar 22 fidanë kanabis. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

 

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vaksina e gripit dhe ajo e COVID mund të bëhen në një kohë, mjekja: Grupet e riskut duhet ta kryejnë vaksinën e gripit