Ja si u shndërrua kanioni i Holtës nga mrekulli në tragjedi/ Pamjet nga lumi i furishëm

1563125659_1563125401holtaaaaasiishtesiube001.jpg

Kanioni i Holtes ne normalitet dhe ajo qe ndodhi pasditen e sotme
 

Kanioni i Holtës është një nga mrekullitë e natyrës dhe shumë e vizituar, por sot i mori jetën një vajze 25-vjeçe që u bllokua si pasojë e vërshimit të fuqishëm të ujërave nga shirat. Shkak i bllokimit të turistëve ishte jetë rritja e shpejtë e nivelit të ujit nga shirat që kanë rënë gjatë natës e mesditës së sotme si dhe nga përrenjtë që derdhen në kanionin e Holtës duke e kthyer në një përbindshëm që merr përpara gjithcka.


Lajmi kryesor:

105 turistë brenda në kanionin e Holtës, vërshimi i ujit rrëmbeu familjen nga Lushnja, mbytet vajza, shpëtohen katër fëmijë (VIDEO-Ekskluzive)


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?×

Lajmi i fundit

John

Covid-Rusia do të fillojë testimin e vaksinës kundër koronavirusit tek ushtarët