‘Jam i frustruar nga këto dy vite’, Ramsey sinjale lamtumire për Juventusin

Aron Ramsey, futbollisti i Juventusit, që sot do jetë pjesë e kombëtares së tij Uellsit në ndeshjen kundër Zvicrëz, ka dhënë sinjale lamtumire nga klubi bardhezi. Mesfushori i ka cilësuar shumë të vështira dy vitet me Juventusin, ndërsa thotë se krejt e kundërta ndodh në kombëtare.

“Në dy vite me Juventusin jam i frustruar dhe jo vetëm, në nivelin fizik, por ka patur shumë faktorë dhe ndryshimet që unë ende nuk jam adaptuar. Këtu në Uells e dinë kurën time. Skuadrat duhet të funksionojnë gjithmonë, edhe kur një lojtar duhet të ketë një vëmendje më të kujdesshme.

Në kombëtare kam personat e duhur rreth meje dhe do të bëj gjithçka që të ndihem mirë dhe të besoj përsëri,”- përfundoi Ramsej.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Ikën e ftohti ekstrem, nxënësit dhe mësuesit në të gjithë vendin kthehen në shkolla! Pritet vendimi për zëvendësimin e orëve të humbura