Javën e ardhshme nis rindërtimi i Rrugës së Thethit, Rama: Ja si do të transformohet

Javën e ardhshme nis rindërtimi i Rrugës së Thethit, Rama: Ja si do të transformohet

Javën e ardhshme do të nisi rindërtimi i rrugës së Thethit. Lajmin e ka bërë të ditur Kryeministri Rama me anë të një video të publikuar në rrjet ku shkruan se do të jetë një transformim i shumëpritur nga banorët e zonës.

I gjithë aksi Qafë Thorë-Theh do të jetë 16 km ndërkohë që do të ketë lidhje me Bogën, Qafë Thorën dhe Shkodrën.  Kjo rrugë do të sjellë lehtësim të madh edhe në dimër. Gjerësia e asfaltit do të jetë 4-4.75 metra. Në këtë rrugë do të ketë 3 tunele 20-30 metra për mbrojtje nga orteqet, si dhe mure pritëse prej guri.  Po ashtu rruga do të jetë e pajisur me 5 prita malore dhe 8+9 tombino. Si pjesë e projektit do të rehabilitohet edhe qendra e Thethit.

“JAVEN E ARDHSHME… nis rindërtimi i Rrugës së Thethit, një transformim i shumëpritur nga banorët e zonës së magjishme turistike dhe në funksion të zhvillimit të integruar të qarkut të Shkodrës #ShqipëriaqëDuam”- shkruan Rama taksa poston dhe një video nga projekti.

VIDEO e publikuar nga kryeministri Rama

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qaniu: 23/08/2019 00:45

    Te behet rruga pa prekur bimesine dhe pemet,,,,gjeresia 4.5m me duket e ngushte per shkembim makine

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra:  Rama e mban peng me krimet e vëllait

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra: Rama e mban peng me krimet e vëllait