Jeni gati?! 3 shenjat më të mërzitshme të horoskopit

Jeni gati?! 3 shenjat më të mërzitshme të horoskopit

Foto ilustruese

Është fakt që ne jemi më të pajtueshëm me disa shenja të zodiakut dhe më pak të përputhshëm me të tjerat. Me disa kemi momente të mrekullueshme, ndërsa me të tjerët shikojmë orën çdo tre e ca herë me padurim që të kalojë koha dhe të shpëtojmë nga shoqëria e tyre.

Sigurisht, çdo shenjë beson se është më e mira dhe vështirë se do t’i pranojë “gabimet”. Le të shohim në përgjithësi 3 shenjat më të mërzitshme.

Dashi

Dashi? Por si është e mundur, shumë prej jush do të pyesin veten. Dashi mund të konsiderohet si një nga shenjat më dinamike, por është gjithashtu një nga më stresuesit. Ai nuk është aspak fleksibël dhe vazhdimisht dëshiron të pohojë dominimin e tij, gjë që e bën atë veçanërisht të lodhshëm. Kush do të dëshironte të bisedonte me një person me mendime që nuk është dëgjues i mirë dhe që vazhdimisht mendon se i di të gjitha? Kjo nuk është argëtim. “Egoja” e tij e fortë shpeshherë i lë në hije elementet e tij pozitive.

Bricjapi

Bricjapi është rasti klasik i një personi të mërzitshëm. Ai është serioz me një sens të veçantë humori, i cili për shumë nganjëherë kufizohet me ofensivën. Njerëzit e lindur nën këtë plejadë janë të pa kompromis në opinionet e tyre dhe nuk i ndryshojnë lehtë zakonet, edhe nëse ato janë të dëmshme. Gjithashtu, shumë i karakterizojnë si të ftohtë dhe snob, pasi zakonisht i gjykojnë njerëzit nga statusi i tyre ekonomik dhe social.

Peshqit

Për disa Peshqit janë peshqit e artë të bukur të qelqit dhe për të tjerë peshkaqenë të pamëshirshëm! Shpesh bien në depresion dhe i tërheqin në këtë trishtim edhe ata që i rrethojnë, ndërsa disa herë bëhen viktima të të tjerëve. Kush do të donte të ishte rreth një personi inatçi që është vazhdimisht në kërkim të vëmendjes? Gjithashtu, Peshqit kanë nevojë të varen nga të tjerët dhe të kapen pas tyre, duke i “mbytur” kështu. Kjo është arsyeja pse ata nuk kanë shumë miq. Ndjeshmëria e tyre i bën ata mjaft të prekshëm, kështu që vështirë se do të diskutoni diçka me ta pa u keqkuptuar.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetviktimizuar

Mero Baze: Përpjekje e dyshes Berisha-Meta për tu vetviktimizuar