Jeni në punë shumë herët? Ja 9 metoda sanduiçësh që mund t’i merrni me vete, të shpejta dhe të shëndetshme

Jeni në punë shumë herët? Ja 9 metoda sanduiçësh që mund t’i merrni me vete, të shpejta dhe të shëndetshme

Foto ilustruese

Kthimi në zyrë është gjithmonë i vështirë. Nga shumë anë. Ne duhet të kthehemi në orar, të fokusohemi dhe të përgatisim vaktet e ditës. Sidomos ata në zyrë

Ne e kemi zgjidhjen. Sanduiçin. Me bukë të bardhë , me drithëra, miell integral, me djathë kaçkavall, gruyere, feta, kazeri, me copa gjoks pule, ton, paris, perime jeshile, rukola, marule, domate, avokado, me salcë feta , kos salcë, guacamole . Kombinimet që mund të krijojmë mes dy fetave bukë janë të panumërta.

Pra, për të ndihmuar, ne kemi grumbulluar 9 sanduiçë të përsosur për kutinë e drekës në punë.

Sanduiçe me sallatë pule

Një sanduiç ushqyes dhe mbushës, ideal për taper në zyrë dhe në kohën e drekës ose dëshirës së pasdites. Shijen e përmirësojnë graviera dhe domatet qershi, përbërës që shtojnë pikat e kripës dhe kënaqësisë.

Sanduiçe me sallatë me ton Sallata me ton

është mbushja ideale për një sanduiç të përzemërt. E lehtë, me një teksturë të lehtë dhe një shije të pasur, sallata me ton është ylli midis dy fetave të bukës, ndërsa lëkura e limonit çliron aromën e saj edhe më mirë.

Pita arabe me kokrra fasule dhe salcë domatesh

Një sanduiç me aromë dhe aromë greke. Një sanduiç që të kujton mbështjelljen klasike, por në versionin e tij vegjetarian. Byreku i lehtë arabe takohet me fasulet e ishullit dhe merr ngjyrën e pastës më greke të domates. Mos harroni të merrni me vete peshqirë letre.

Sanduiçe me sallam, gravierë, piper florini dhe pastë ulliri

Në këtë recetë bëjmë një pastë të bukur ulliri për lyerje dhe shtojmë sallamin, gravierën dhe specat e Florinit. Dhe e gjithë kjo brenda fokacës së freskët. A ka një mënyrë më të mirë për të mposhtur dëshirat për zyrë?

Ciapatta me perime të pjekura në skarë, sallatë me patëllxhanë dhe petimezi

Një sanduiç ideal për ata që duan të mbajnë shijen e verës në shije dhe të bëjnë pak detoks. Çdo pickim dhe një shëtitje në një ishull grek.

Sanduiç me djathë, proshutë dhe vezë

A mund të mendoni ndonjë gjë më të mirë se një sanduiç i shijshëm që përgatitet lehtë dhe në pak minuta kur është koha për vaktin kryesor? Për më shumë kënaqësi, provoni ta vendosni në frigorifer përpara se të hani.

Sanduiç me sallam fshati dhe salcë lakër të ngrohtë

Sanduiç i shijshëm, kafshatë dhe shije greke! Salca me lakër e ngrohtë dhe mustarda janë ndër shoqërimet më të mira të salsiçeve dhe bukës së thekur si partner.

Sanduiçe me speca Florina dhe patëllxhanë të pjekur në skarë, me djathë antho dhe pesto majdanoz

Një sanduiç me gëzof dhe të kënaqshëm me përbërës të freskët që është zgjidhja më e mirë për dëshirat e drekës në zyrë.

Sanduiç i hapur me pulë

Një meze e lehtë për zyrë ose për darkë, me pulë të pjekur në skarë dhe perime të freskëta. Me më pak bukë për më shumë kënaqësi të lehtë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Vdekja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Uashingtoni ishte në dijeni prej javësh

Vdekja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Uashingtoni ishte në dijeni prej javësh