Jep dorëheqjen drejtori i 'Shefqet Ndroqit' Perlat Kapisyzi, në krye të spitalit komandohet mjekja Silvana Bala

Perlat Kapisyzi dhe Silvana Bala

Perlat Kapisyzi dhe Silvana Bala

Ka dhënë dorëheqjen drejtori i spitalit 'Shefqet Ndroqit' (ish-COVID 2) Perlat Kapisyzi. Pas lirimit të tij nga detyra pas dhënies së dorëheqjes, drejtoreshë e spitalit është komanduar mjekja Silvana Bala.

Nuk dihen ende arsyet e dorëheqjes së Kapisyzit, po kujtojmë se Shefqet Ndroqi ka shërbyer si spital COVID për trajtimin e pacientëve me koronavirus për më shumë se një vit. “Shefqet Ndroqi” i është kthyer normalitetit më 18 qershor të këtij viti dhe nuk pret më pacientë të infektuar me COVID-19. 

/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sadik: 05/11/2021 10:12

  me ne fund iku nje plehre se vallaj e kishte bo sikur ja kish lon qazimi spitali per mos fol pastaj per gjithe korrupsionin qe u bo aty.....tmerr me fatkeqsine e njerzve, turp e mos i gzofshin kurr

  Përgjigju
 • Lala: 29/09/2021 10:26

  Eshte interesant fakti qe sado te evolojme si shoqeri, sado te demokratitohemi, serisht filozofia qe na ka krijuar qendron. Eshte per tu ardhur keq qe stafi mjeksor i spitalit Shefqet Ndroqi injoron talentet dhe mjeket zemermire dhe te afte qe kerkojme te gjithe dhe favorizon inkompetentet dhe pseudo mjeket negativ vetem per arsye personale dhe banale. Eshte per te ardhur keq qe realiteti qe marrim eshte me i ndyre se ai qe duhet te presim. Personalisht njoh emra shume me te mire qe e kane ne gjeneze drejtimin me profesionalitet dhe kompetence e mbi te gjitha me humanitet qe koheve te fundit mjekeve po u mungon por jo.. ne krye vendosen individe te korruptuar qe jane te gatshem te njollosin figuren, edukimin dhe profesionin e tyre dhe te kembejne jeten e pacienteve per para. Ndjese por nuk ishte kjo ajo qe prisja kur u rizgjodh ministria, ndoshta ka ardhur koha qe keto figura te konsumuara te zevendesohen duke nisur me kete zonjen qe deri dje nuk e dija qe ishte e afte te marri persiper nje diagnoze jo me drejtimin e nje spitali. Uroj te jete i shkurter ky ‘mbreterim’ i zonjes!

  Përgjigju
 • Poshte kriminelet: 28/09/2021 15:47

  Dhe kë kan vën, shefen e Tires. Tirja I ndante paret me Silva Balën Turp Manastirliu, ke gjet kryemafjozen për drejtoresh Ajo/ Bala ka rrjep me qindra paciente duke I çu ne Turqi, me shuma marramendese. Komshiut tim, djal 20 vjeçar, e detyroi të shes dhe shtëpinë e prinderve, I mori mbi 20’000 Euro. E çoi ne Turqi dhe ai NUK u çua më, VDIQ Silva Bala do të paguaj për këtë, shoku I’m vdiq. POSHTE HAJDUTET POSHTE KRIMINELET UNË KËTË RAST DO TA ÇOJ NE SPAK SILVA BALA E KA VENDIN NE B U R G e jo drejtoresh spitali Sa turp, sa keq ndihem për vendin tim ku eshte katandisur

  Përgjigju
  • Bes: 29/09/2021 05:05

   Shefqeti ra nga shiu ne bresher. Silvana eshte ulkonje e vjeter per keto pune. Gjeja e pare qe ben kur mer paciente o i referon ne Turqi per perqindje o i jep ndonje ilac turk. Nuk ka cipe

 • Aliu: 28/09/2021 13:42

  Iku ky hajduti shyqyr. Tani do shpetojme dhe nga kukumjaçka Rakacolli

  Përgjigju
  • Albi: 28/09/2021 20:11

   Gentian, bej kujdes!

 • Sondazhi i ditës:

  Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Refugjatët ukrainas mbërrijnë në Kanada