Jordania konfirmon pjesëmarrjen në goditjet kundër ISIS

Jordania konfirmoi sot pjesëmarrjen në goditjet e koalicionit kundër grupit të Shtetit Islamik në Siri, njoftuar më parë nga Pentagoni.

"Ne do të marrim pjesë në këto goditje që bëjnë pjesë në përpjekjet për të mposhtur terrorizmin në këto baza", deklaroi zëdhënësi i qeverisë jordaneze, Mohammed Moumeni./ATSH/

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore