Ju bien flokët këtë periudhë? 5 gabime që duhet t'i shmangni për të shpëtuar nga ky problem

Foto ilustruese

TIRANË- Larja e flokëve mund të na duket një proces shumë i thjeshtë, megjithatë pas tij mund të fshihen shumë pasoja që mund të ndikojnë negativisht, siç është rënia e flokëve.

Bright Side ka renditur një sër gabimesh që po bëjmë me flokët tanë që ndikojnë në rënien e tyre.

1. Krehim flokët e lagur menjëherë nga rrënja! Ekspertët thotë që duhet nisur nga majrat dhe më pas rrënja

2. Po përdorni furçën e gabuar

Flokë të drejtë dhe flokët kaçurrel

3. Po i lani shumë shpesh

4. Nuk i krihni para se të laheni

5. Përdorni të njëjtën furçë për flokë të thatë dhe të lagur

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria përdor edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perëndimore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Krijohet Regjimenti i Operacioneve Speciale, Peleshi: Rrisim kapacitetet operacionale