Ju bien flokët këtë periudhë? 5 gabime që duhet t'i shmangni për të shpëtuar nga ky problem

Ju bien flokët këtë periudhë? 5 gabime që duhet t'i shmangni për të shpëtuar nga ky problem

Foto ilustruese

TIRANË- Larja e flokëve mund të na duket një proces shumë i thjeshtë, megjithatë pas tij mund të fshihen shumë pasoja që mund të ndikojnë negativisht, siç është rënia e flokëve.

Bright Side ka renditur një sër gabimesh që po bëjmë me flokët tanë që ndikojnë në rënien e tyre.

1. Krehim flokët e lagur menjëherë nga rrënja! Ekspertët thotë që duhet nisur nga majrat dhe më pas rrënja

2. Po përdorni furçën e gabuar

Flokë të drejtë dhe flokët kaçurrel

3. Po i lani shumë shpesh

4. Nuk i krihni para se të laheni

5. Përdorni të njëjtën furçë për flokë të thatë dhe të lagur

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Fluksi i emigrantëve/ Pas Finalndës, edhe shteti baltik paralajmëron mbylljen e kufirit me Rusinë

Fluksi i emigrantëve/ Pas Finalndës, edhe shteti baltik paralajmëron mbylljen e kufirit me Rusinë