Ju ka 'zënë halli' me të dashurin e shoqes?! Mësoni si ta përballoni situatën e vështirë

Foto Ilustruese

E dimë shumë mirë, është shumë e sikletshme fakti që të duhet të dalësh gjithmonëme shoqen dhe të dashurin e saj. Sidomos nëse jetoni në të njëtin qytet daljet bëhen akoma më të shpështa. Por akoma më e sikletshme është fakti nëse ai ju hedh ndonjë shikim të dyshimtë, ju thotë ndonjë gjë të siklestshme që ju bën ta kuptoni s eai po ju ngacmon. Për të dalë sa më ëe siqnertë, dhe sa më 'e larë' nga kjo situatë kini parasysh të mos humbisni shoqërinë tuaj.

Nëse ndodh një herë, mos i jepni shumë rëndësi. Mbase ai po përpiqet të tregohet i afërt me ju dhe po përpiqt të bëjë një përshtypje të mirë. Por në qoftë se ai ju ngacmon sërish, atëherë është ndoshta koha që ju të flisni me të. Mund të bëni një bisedë të dy duke caktuar limitet dhe duke vënë theksin në gjërat që ju vënë në siklet.

Më vonë nesë ngacmimet vijojnë, atëherë ky ëhstë momenti ku duhet të flisni me shoqen tuaj.  Përpiquni të tregoheni e kujdesshme, flisni me fakte dhe tregojini asaj fjalët që partneri i saj ka përdorur ndaj jush apo veprimet që ju kanë bërë të ndiheni në siklet. Më pas çdo gjë do të jetë në duart e tyre për ta zgjidhur.

fl.mi./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i prekur me COVID tregon dramën brenda Infektivit dhe bën apel për qytetarët: Doni të keni dasmë dhe komshija yt vdekje?