Ju pret një ditë e rëndësishme në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Ju pret një ditë e rëndësishme në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Ju keni një Hënë pozitive, disa mundësi të mira në dashuri janë në rrugë e sipër. Dialogu me partnerin gjatë orëve në vijim do të jetë intensiv dhe do të çojë në marrëveshje të shkëlqyera. Por kini kujdes nuk duhet të jeni posesiv.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Ju pret një ditë e rëndësishme në dashuri, mund të vijë edhe një përgjigje e shumëpritur. Në familje do të varet nga ju që të gjeni një marrëveshje. Roli juaj do të jetë të rregulloni marrëdhëniet e tensionuara që janë krijuar në të kaluarën e afërt

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Hëna është kundër dashurisë, ndaj zgjidhjet mund të mos jenë të thjeshta. Për sa i përket punës, duhet të zgjidhni një problem ekonomik. Ju nuk mund t'i ndryshoni vazhdimisht vendimet tuaja, ndaj përpiquni të mbani një linjë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Në dashuri ndonjëherë është e nevojshme të hidhni hapin e parë. Për sa i përket punës, mund të nisni një projekt të ri, i cili mund të jetë edhe stimulues. Po kaloni një fazë plot rreziqe, në të cilën mund të keni sukses apo edhe të dështoni në mënyrë spektakolare.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të enjten Hëna është e favorshme në dashuri dhe ky është një lajm i mirë. Dikush mund ta vlerësojë shumë guximin dhe vendosmërinë tuaj. E gjithë vëmendja juaj tani është e drejtuar drejt punës dhe përgjegjësive tuaja.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Përpiquni të qëndroni larg situatave të komplikuara. Hëna është disonante në dashuri, ndaj do të duhet shumë kujdes gjatë orëve të ardhshme. Sa i përket punës, shumë prej jush do të kenë ende nevojë të jenë të durueshëm.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Në dashuri ruhuni nga mërzia. Sa i përket punës, fitimet shtesë mund të vijnë në orët e ardhshme. Tani për tani jeni tërhequr nga kultura të ndryshme. Fati ju jep gjithmonë surpriza të këndshme, ndaj duhet të jeni të lumtur me atë që ju ndodh.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të enjten jeni shumë jetik. Për sa i përket punës, duhet maturi dhe mos harroni se ajo që lini pas është e humbur. Forca juaj do t'ju ndihmojë të arrini qëllime shumë interesante. Në këto orë mund të zbuloni diçka që do t'ju befasojë dhe do t'ju tërheqë vëmendjen.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Optimizmi dhe dëshira për aventura do të karakterizojnë ditën tuaj të enjten duke e bërë atë të mbushur me surpriza. Në dashuri, lëreni veten të rrëmbehet nga spontaniteti dhe do të përjetoni emocione të paharrueshme.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Do të vijë koha e duhur për t'u përballur dhe zgjidhur çështjet familjare apo çifti që janë zvarritur prej disa kohësh. Pjekuria dhe mençuria juaj do t'ju udhëheqin në drejtimin e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të enjten mendja juaj do të jetë e hapur gjatë orëve të ardhshme dhe gati për të kapur mundësi të reja si në dashuri ashtu edhe në punë. Mos kini frikë të eksploroni horizonte të reja.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Ju pret një ditë plot emocione dhe intuitë. Në dashuri, lëreni zemrën tuaj t'ju udhëheqë dhe dëgjoni ndjenjat tuaja, sepse ato do t'ju tregojnë rrugën e duhur. Për sa i përket punës, ndjeshmëria juaj do t'ju lejojë të kuptoni më mirë nevojat e kolegëve.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare